3 sposoby na lepszą organizację czasu lekarza

Zastanawiasz się, jak zorganizować czas w gabinecie prywatnym lub klinice, żeby lekarze go nie marnowali, a pacjenci szanowali? Przedstawiamy 3 proste sposoby na lepsze zorganizowanie pracy lekarza.

Zdefiniuj czas wizyty

Po pierwsze należy dobrze przemyśleć, jakie usługi oferuje lekarz swoim pacjentom. Następnie trzeba przekazać rejestratorkom przybliżony czas niezbędny do odbycia wizyty każdego rodzaju.  Takie rozwiązanie pomoże zredukować liczbę przedłużających się wizyt, a pacjenci będą zadowoleni z przyjmowania o czasie. Oprócz zadowolenia, zyskujesz ład i porządek, ponieważ pacjenci nie będą wykłócać się pod gabinetem, który z nich ma teraz wejść, a rozmowy pacjentów nie będą już rozpraszać podczas wizyty.

Niektóre oprogramowania, takie jak egabinet.pl, oferują automatyczne ustawianie terminu wizyty w kalendarzu na podstawie jej rodzaju. Wypróbuj przez 14 dni za darmo i zobacz jak szybko możesz umówić pacjenta.

Powiadomienia SMS/email

Nie od dziś wiadomo, że jeśli zostanie ustawione przypomnienie o nadchodzącym wydarzeniu, to istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że o czymś się zapomni. Tak samo jest z wizytami lekarskimi. Pacjenci, którzy otrzymują przypomnienia SMS/email o nadchodzącej wizycie, stawiają się częściej, niż gdyby tego powiadomienia nie otrzymali. Oznacza to, że lekarz nie będzie marnował czasu przez pacjentów, którzy nie pojawią się na wizycie.  

Co więcej, takie rozwiązanie nie tylko oszczędza czas lekarza, ale także recepcji, która nie musi więcej dzwonić do pacjentów przed wizytą. Recepcja może skupić się na rejestracji kolejnych pacjentów oraz na zorganizowaniu wszystkich dokumentów dla lekarza.

Notatki jednym kliknięciem

Lekarz nie musi kopiować i wklejać notatek z zewnątrz – to prehistoria. Dobry program medyczny powinien mieć możliwość tworzenia notatek jednym kliknięciem, tak jak ma to miejsce w eGabinet.

Wystarczy, że raz zostaną zdefiniowane notatki, a przy wizycie lekarz kliknie odpowiedni przycisk i notatka sama się uzupełni. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić 5 minut na jednej wizycie! Oszczędność czasu to chwila wytchnienia na kawę z recepcją lub opcja przyjęcia większej liczby pacjentów.

Czas jest cennym zasobem dla każdego z nas, niemniej o komfort lekarza trzeba dbać szczególnie. Przedstawione powyżej sposoby organizacji pracy są proste do wdrożenia. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej to napisz do nas na [email protected] lub zarejestruj się i wypróbuj wersję próbną programu.