Szkolenia
Kompetencje miękkie to umiejętności społeczne i interpersonalne mające istotny wpływ na kontakty międzyludzkie i relacje z pracownikami bądź klientami.
Z jakimi problemami zmaga się personel medyczny?
Zarówno prywatne, jak i publiczne placówki świadczące usługi medyczne każdego dnia borykają się z różnymi, mniej lub bardziej wymagającymi zadaniami. Placówki medyczne to nie tylko odpowiednio przygotowane miejsce i specjalistyczny sprzęt, ale przede wszystkim wykwalifikowani specjaliści: ludzie. W skład personelu medycznego wchodzą:
- lekarze,
- pielęgniarki,
- położne,
- ratownicy,
- fizjoterapeuci,
- dietetycy,
Wszystkie wyżej wymienione osoby na co dzień obcują ze swoimi współpracownikami, ale w głównej mierze mają styczność z pacjentami. Każdy z nich jest inny, ma różne potrzeby, zmaga się z określonymi problemami.
Dlatego też potrzeba profesjonalnego, a zarazem indywidualnego podejścia do każdego pacjenta jest ogromna. Ważne zatem, by wraz z rozwojem zawodowym rosły kompetencje społeczne i umiejętności komunikacyjne personelu medycznego.
Odpowiedzią na rosnącą potrzebę rozwijania kompetencji społeczno-komunikacyjnych zespołu są odpowiednio przeprowadzone szkolenia.
Skuteczne, trwałe warsztaty powinny
zakładać cztery podstawowe elementy:
1
Rzetelną diagnozę potrzeb
Opartą na realnych sytuacjach personelu z pacjentami i współpracownikami.
2
Praktykę szkoleniową
Przygotowanie personelu do wdrażania w ich relacje z pacjentami i współpracownikami konkretnych narzędzi.
3
Plan pracy wdrożeniowej
Czyli pilnowanie efektów wspólnych działań i celów.
4
Wsparcie dla osób zarządzających
Jeśli powyższe praktyki zostają wdrożone, projektu rozwojowego nie określa się mianem kosztu w placówce, a inwestycji przynoszącej zyski.
„Szkolenia zyskowną, przemyślaną inwestycją”
Powyższa idea przyświeca firmie szkoleniowej POZIOM 4, która współdziałając z biznesowymi Partnerami pracuje nad wzmocnieniem ich potencjału prowadzącego do osiągania wyznaczonych celów i oczekiwanych rezultatów.
Dla Klientów programu medycznego eGabinet szkolenia prowadzi Łukasz Laskowski – trener i właściciel firmy POZIOM 4. Od 2006 roku realizuje projekty rozwojowe w zakresie zarządzania, komunikacji,
budowania zespołów, sprzedaży usług medycznych oraz obsługi pacjenta i klienta. Jest certyfikowanym, międzynarodowym konsultantem systemu psychometrycznego MindSonar i systemu ewaluacji szkoleń KirkPatrick Partners. Do tej pory na sali szkoleniowej przepracował ponad 18 tys. godzin, które spędził na rozwijaniu kompetencji miękkich oraz umiejętności komunikacyjnych swoich słuchaczy.
Szkolenia gwarantujące obsługę pacjentów w najlepszej formie
Warsztaty prowadzone przez Łukasza Laskowskiego, trenera firmy szkoleniowej POZIOM 4, pozwalają nabyć odpowiednie kompetencje i rozwinąć umiejętności, które umożliwią obsługę Twoich klientów na najwyższym poziomie. W ofercie znajdują się cztery szkolenia o zróżnicowanych programach odpowiadających na potrzeby specjalistów pracujących z pacjentami.
1
Pierwsze wrażenie – czyli jak ułatwić sobie kontakt z pacjentem
Dlaczego w świecie medycyny pierwsze i ostatnie wrażenie jest kluczowe? Bo pozwala nie tylko profesjonalnie obsłużyć pacjenta, ale również decyduje o tym, czy skorzysta on z naszych usług ponownie lub czy poleci je kolejnym osobom. Kluczem do sukcesu jest komunikacja, nad którą można – a nawet trzeba – pracować.
2
Komunikacja - serce dobrego kontaktu z pacjentem
Komunikacja to jedyna słuszna droga do wzajemnego zrozumienia. Język używany przez personel powinien być prosty i zrozumiały, a informacje przekazywane w sposób empatyczny i rozwiewający wszelkie wątpliwości. Pacjent musi czuć, że jesteśmy dla niego i dołożymy wszelkich starań, by mu pomóc.
3
Intencja pomocy - sekret zadowolenia pacjenta
Nie tylko profesjonalizm i wiedza, ale również empatia i chęć niesienia pomocy – to właściwa intencja nadaje kierunek komunikacji i dobrej, jakościowej obsłudze. Odpowiednie podejście do drugiego człowieka buduje zaufanie i tworzy atmosferę, w której czuje się on bezpieczny i ważny.
4
Ostatnie wrażenie - zakotwiczenie doświadczenia pacjenta
Choć pierwsze wrażenie zdarza się tylko raz i nie możemy go powtórzyć, ostatnie jest najbardziej trwałe i ma wpływ na tzw. marketing szeptany – czyli przekazywanie kolejnym osobom dobrych opinii na temat Twoich usług. Dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, by pacjent opuszczając placówkę czuł się zaopiekowany i doceniony.
Co otrzymujesz, biorąc udział w szkoleniach oferowanych przez program eGabinet?
- Wzmocnienie efektów pracy z pacjentami, dobrej obsługi pacjenta, właściwego rekomendowania lepszych rozwiązań dla pacjentów.
- Skuteczne narzędzia i techniki pracy dostosowane do specyfiki pracy zespołu.
- Wzmocnienie kompetencji pracowników - nawet do poziomu skutecznych nawyków
- Najbardziej aktualną wiedzę i rozwój umiejętności personelu w oparciu o najlepsze standardy pracy z pacjentami.
- Dostępność trenerów-praktyków przez cały czas trwania projektu.
- Materiały dydaktyczne w postaci: skryptu, materiału poszkoleniowego, planu działań wdrożeniowych, fotorelacji.
- Pracę personelu na realnych sytuacjach i wdrożenie planu działań.
- Dostęp do wartościowych, zindywidualizowanych materiałów online (audiobooki, ebooki, filmy instruktażowe związane z tematyką szkolenia).

Chcesz wiedzieć więcej?
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Dołożymy wszelkich starań, by rozwiać Twoje wątpliwości
Formularz kontaktowy
Napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej, jak to tylko możliwe.