niewyraźne pismo lekarzy

Dlaczego lekarze piszą niewyraźnie?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego lekarze piszą tak, że z reguły nie można się niczego doczytać. Wielu żartuje, że lekarze mają po prostu własny alfabet. Co tak naprawdę stoi za niestarannym pismem w tej grupie zawodowej?

Odpowiedź jest banalna. Lekarze nie mają czasu na wypełnianie obszernej dokumentacji. Chcąc oszczędzić czas, wypisują szybciej recepty i zalecenia, przez co ich pismo z każdą kolejną wizytą się zniekształca.

O ile farmaceuci i pielęgniarki wiedzą (choć też nie zawsze), co lekarz chciał przekazać, to pacjent może mieć już spore problemy z rozszyfrowaniem pisma. Co zatem lekarz może zrobić, żeby polepszyć doświadczenia swoich pacjentów i współpracowników z wystawianymi przez siebie receptami, skierowaniami czy zwolnieniami? Najlepszą opcją są notatki wypełniane w programach medycznych, a następnie drukowane i wręczane pacjentowi na koniec wizyty.

Niewiele osób wie, że takie programy oprócz ułatwienia życia pacjentom i pracownikom aptek, przede wszystkim przyspieszają pracę lekarza. Głównie ze względu na możliwość dostosowania szablonu wizyty poprzez zawarte podpowiedzi. Oznacza to, że lekarz nie musi pisać tych samych zaleceń wiele razy z rzędu, a jedynie jednym kliknięciem uzupełnia całą treść w dokumencie, recepcie, skierowaniu, etc.

Bądźmy świadomi tego, że wyraźne recepty to przede wszystkim większe bezpieczeństwo pacjentów. Jednak nie tylko – lekarze odpowiedzialni są też za zawartość recept. Drukując receptę, nie muszą myśleć o wypełnianiu danych pacjenta. Wystarczy parę kliknięć i całość jest uzupełniona. Takie rozwiązanie gwarantuje egabinet.pl, w którym druk recept możliwy jest dla lekarzy wystawiających recepty i pełnopłatne i refundowane.

Przekonaj się, jak jeszcze możemy ułatwić Twoje zarządzanie i poznaj nasz program do kliniki.