praca z lekarzem

Praca z lekarzem – 3 wskazówki dla managera kliniki

Jeśli jesteś właścicielem lub managerem kliniki to prawdopodobnie zarządzasz pracą kilku lekarzy specjalistów. Praca z lekarzem jest wyjątkowa, ponieważ ich czas jest bardzo cenny nie tylko ze względu na pracę jaką wykonują, ale także ilość oczekujących w kolejce pacjentów. Poniżej prezentujemy 3 najważniejsze

Brak czasu na notatki

Brak wystarczającej ilości czasu powoduje, że grupa lekarska tworzy krótkie lub niewyraźne notatki, aby jak najwięcej czasu móc poświęcić pacjentowi. Niechęć do wypełniania dokumentacji medycznej przez lekarzy bierze się przede wszystkim z ilości papierów do wypełnienia.  Lekarze zamiast skupić się na leczeniu, muszą zadbać o kompletność dokumentacji medycznej. Jako manager kliniki powinieneś zwrócić szczególną uwagę na ułatwienie kadrze lekarskiej wypełnianie dokumentacji medycznej. Nadzieją na rozwiązanie powyższych problemów mogą okazać się systemy medyczne. Lekarze coraz częściej doceniają nowe technologie, które usprawniają im prace. Wystawianie zwolnień, skierowań i zaświadczeń drogą elektroniczną to ułatwienia, które są szczególnie pożądane przez kadrę lekarską. Intuicyjność programów medycznych sprawia, że ich obsługa nie stanowi już więcej problemu dla osób mniej zaawansowanych technicznie.

Dobrze zorganizowany kalendarz to korzyść dla całej przychodni

Lekarz lubi mieć dobrze zorganizowany dzień w pracy, dlatego zadbaj o to, żeby nie musiał martwić się o to, czy pacjenci pojawią się na wizytach. Sytuacja, w której pacjent nie przyszedł na wizytę jest dosyć irytująca, ponieważ lekarz marnuje swój czas siedząc w gabinecie. W konsekwencji tracisz i Ty, jako właściciel klinki, ponieważ płacisz lekarzowi za czas, w którym nic nie robi. Aby nie marnować zasobów, upewnij się, że pacjenci pojawiają się na wizytach. Możesz to osiągnąć dzięki przypomnieniom SMS lub email o wizycie. Pacjenci nie będą marnować czasu lekarzy, dzięki czemu pracownicy będą mniej zdenerwowani, a Ty zyskasz porządek w kalendarzu i nie stracisz przychodów.

Sprawny sprzęt w gabinecie to must have

Praca z lekarzem to także komfort pracy w gabinecie. Aby lekarze mogli sprawnie pracować, należy im zapewnić sprawny sprzęt komputerowy, drukarkę i np. program medyczny zainstalowany na komputerze. Jako manager kliniki powinieneś zadbać o przyjazne miejsce pracy. Lekarze to dzisiaj najbardziej pożądani pracownicy w Polsce, dlatego musisz mieć świadomość, że prawdopodobnie każdy z nich pracuje w kilku przychodniach naraz. Spraw, żeby to właśnie w Twojej przychodni pracowało mu się najlepiej.

Na koniec chcielibyśmy wspomnieć, że warto przy zatrudnianiu każdego lekarza porozmawiać na temat ich sposobu pracy i wymagań oraz aktualizować tę wiedzę co jakiś czas. Takie podejście buduje dobry obraz przychodni jako pracodawcy, któremu zależy na poprawnym funkcjonowaniu jednostki. Zobacz jak możesz usprawnić pracę w przychodni i zapewnij komfort pracy swoim pozostałym pracownikom oraz odwiedzającym przychodnię pacjentom.