strona www kliniki

Strona internetowa dla kliniki – co na niej umieścić?

Strona internetowa dla kliniki to dzisiejszy must have niezależnie od tego, w jakiej branży działasz. Pacjenci bardzo często poszukują lekarza w internecie, dlatego nowoczesna, czytelna i responsywna strona www jest niezbędna, aby pacjenci mogli poprawnie wyszukać informacje o świadczonych usługach i zespole, który je świadczy. Zobacz, jakie informacje trzeba umieścić, aby pacjent uznał Twoją stronę www za przyjazną.

Niezbędne informacje

Po pierwsze, na stronie www kliniki powinny znaleźć się godziny otwarcia przychodni, dane kontaktowe do rejestracji, przydatna może się okazać też Mapa Google z oznaczonym miejscem przyjęć oraz informacje o tym, jakim środkiem transportu można dotrzeć do kliniki.

Dodatkowo, na stronie należy umieścić wszystkie informacje o oferowanych usługach, w tym cennik. Opisz dokładnie każdą poradnię oraz lekarzy w niej pracujących oraz zdefiniuj usługi, które będą świadczyć Twoi specjaliści.

Sprzedażowe slogany

Kolejną istotną rzeczą są sprzedażowe slogany. Strona internetowa dla Twojej kliniki powinna zawierać kilka sloganów, które przekonają niezdecydowanego pacjenta do umówienia się na wizytę. Pomyśl o zastosowaniu np. tekstów takich jak: „Jedyna taka klinika w Poznaniu”, „Zobacz jak możemy Ci pomóc”, „Miejsce stworzone z myślą o Tobie”, „Zaopiekujemy się Tobą profesjonalnie!”. Emocjonalne slogany spowodują, że pacjent poczuje, iż trafił w dobre miejsce, chwyci za słuchawkę i umówi się na wizytę właśnie w Twojej przychodni.

Oprócz typowo sprzedażowych tekstów możesz umieścić informację o misji przychodni, która jest krótkim manifestem najważniejszych celów, wartości i filozofii firmy. Misja ma zazwyczaj uniesiony charakter, dlatego też dodatkowo pomoże w budowaniu pozytywnego wizerunku kliniki.

Zespół

Twoją klinikę w szczególności tworzą ludzie, czyli lekarze, recepcja, asystenci i inne osoby w niej pracujący. Przedstaw każdego z osobna na swojej stronie www, aby każdy kto na nią trafi, wiedział kogo może się spodziewać w recepcji lub administracji. Urządź w swojej klinice sesję zdjęciową zespołu, której efekty wykorzystasz do prezentacji. Taki krok nie tylko dobrze wpłynie na odbiór przez pacjentów, ale przysłuży się też integracji wewnętrznej. To z kolei da pracownikom poczucie przynależności, które jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie.

Aktualności lub blog

Ostatnią rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę przy tworzeniu strony internetowej dla kliniki to sekcja aktualności lub bloga. Tworzenie treści nie jest konieczne, ale bardzo przydatne. Tworząc bloga, w którym lekarze dzielą się wiedzą lub doradzają w konkretnych przypadkach, budujesz wiarygodność i prestiż placówki. Pacjenci dzięki regularnym wpisom będą chętniej zaglądać na Twoją stronę i rezerwować się do konkretnych specjalistów. To jest też doskonały sposób na utrzymanie kontaktu z klientami poprzez publikowanie komunikatów placówki, takich jak informacje o rabatach i promocjach bądź o innych istotnych rzeczach.

W dzisiejszych czasach bez strony www może być ciężko z dotarciem do klientów. Co więcej, sama strona www już nie wystarcza. W swojej strategii marketingowej rozważ też wykorzystanie social media. O marketingu medycznym szerzej pisaliśmy już wcześniej – poznaj narzędzia do marketingu medycznego.