kącik dla dzieci w przychodni

Kącik dla dzieci w przychodni – jak urządzić by mały pacjent był zadowolony?

Kącik dla dzieci w przychodni to bardzo dobra inicjatywa placówki medycznej, która chce być przyjazna małym dzieciom. Dzieci przed wizytami u lekarzy są zazwyczaj bardzo zestresowane. Ma to związek głównie z tym, że nie wiedzą co czeka je za drzwiami gabinetu oraz jaki będzie lekarz, który będzie je przyjmował. Kącik dla dzieci w przychodni może pomóc rozluźnić się dzieciom przed wizytą lekarską, dzięki czemu lepiej będą wspominać pobyt w Twojej placówce.

Jak powinien wyglądać kącik dla dzieci w przychodni?

Kącik dla dzieci w przychodni powinien być kolorowy i przytulny. Wybierz motyw, w którym chcesz urządzić kącik. Dla przykładu może to być mini zoo. Na ścianie zamieść tapetę ze zwierzątkami lub po prostu pomaluj ściany na kolor niebieski lub zielony i doklej kilka zwierzątek. Podłoga może być pokryta dywanikiem lub inną miękką powierzchnią, która będzie ciepła i przyjemna w dotyku.

Jednym z najprostszych sposobów na aranżację kąciku to umieszczenie kilka małych stoliczków z krzesełkami. Na stoliczkach można położyć kolorowanki i kredki. Kolorowanki mogą dotyczyć danej przychodni lub lekarza. Najlepsze prace dzieci zawieszaj w kąciku, to dodatkowo zmotywuje je i zbuduje więź między placówką a klientami. Jeśli Twój budżet pozwala na więcej to skomponuj rozrywki dla dzieci, które je zaciekawią, pobudzą intelektualnie lub ich wyobraźnie i dodatkowo wyciszą. Do takich zabawek można zaliczyć mini-puzzle lub klocki do układania. Rozwijającą zabawką może też być liczydło lub układanie elementów zgodnie z ich przeznaczeniem na makiecie. Kącik dla maluchów możesz wyposażyć też w książeczki dla dzieci, które dodatkowo rozwiną i uspokoją przed wejściem do gabinetu lekarskiego.

Jak zabezpieczyć kącik dla maluchów?

Kącik dla malucha nie musi być duży, ale powinien być właściwie zabezpieczony i ułożony w przestrzeni kliniki. Nie twórz miejsca dla dzieci w przeciągu lub przejściu. Dzieci mogą poczuć się jeszcze bardziej rozdrażnione, a w dodatku rozchorować się. Uwzględnij także właściwe oświetlenie oraz zabezpieczenie kontaktów elektrycznych. Ważne jest też, aby wszystkie ostre powierzchnie, kable nie znajdowały się w danej przestrzeni lub były właściwie zabezpieczone przed dziećmi.

Korzyści dla kliniki

Kącik dla dzieci w przychodni to niezliczone korzyści. Klinika ma przede wszystkim lepszy PR placówki, dzięki czemu klienci chętniej do niej przychodzą i polecają swoim znajomym. Jeśli w placówce z jakichś powodów często występują opóźnienia przyjęć, to wypełnienie czasu dziecka podczas oczekiwania na wizytę w kąciku dla malucha odwróci uwagę od tych niedogodności. Dodatkowym atutem jest uspokojenie dziecka przed wizytą i utrzymanie spokoju i porządku w holu kliniki. Taki komfort docenią na pewno pracownicy i inne osoby oczekujące na przyjęcie.

Zobacz też: Praca z pacjentem – 3 wskazówki dla pracowników kliniki