system rejestracji pacjentów online

System rejestracji pacjentów online

Sposobów rejestracji pacjentów jest wiele o czym pisaliśmy między innymi tutaj: 3 popularne sposoby na rejestrację wizyt lekarskich.
Jedną z metod rejestracji, która ostatnio szczególnie się wyróżnia to system rejestracji pacjentów online.

Czym jest system rejestracji online?

System rejestracji pacjentów online nazywany też widgetem rejestracji online to moduł udostępniany zazwyczaj przez twórców oprogramowania medycznego. Umożliwia on rejestrację pacjentów przez Internet. Nie jest to też regułą, bo przychodnie medyczne mogą także skorzystać z dedykowanej aplikacji napisanej przez programistów głównie pod potrzeby danej placówki. Jest to rozwiązanie na pewno bardziej kosztowne niż wykorzystanie istniejącego już rozwiązania na rynku.

Jak działa system do rejestracji online?

System rejestracji online działa bardzo prosto. Jest on zintegrowany z kalendarzem kliniki, dlatego gwarantowana jest spójność i porządek w terminach wizyt. Aby móc zarezerwować wizytę online pacjent musi wybrać lekarza lub specjalizację, która go interesuje. Następnie wybiera rodzaj usługi (od tego zależny jest czas, który będzie rezerwowany w kalendarzu) np. konsultacja lub zabieg. W kolejnym kroku pacjent wybiera termin z dostępnych opcji. W zależności od tego czy posiada konto czy nie to rejestruje się lub loguje do systemu obsługującego rezerwacje. Pacjent otrzymuje potwierdzenie rejestracji oraz w zaawansowanych systemach medycznych takich jak eGabinet: potwierdzenia SMS lub email.

Korzyści systemu do rejestracji online

Zalet systemu rejestracji pacjentów online jest wiele. Przede wszystkim odciąża on recepcję, która odbiera mniej telefonów i może poświęcić swój czas oraz uwagę pacjentom znajdującym się w klinice. Praca recepcji wymaga także skupienia, co gwarantuje system rejestracji pacjentów online.

Inną korzyścią, o której warto wspomnieć to komfort pacjentów. Nie muszą oni wisieć na słuchawce, aby dodzwonić się do kliniki, a mogą w szybki sposób wybrać lekarza i termin wizyty przez internet. Nasze społeczeństwo ma coraz mniej czasu, dlatego komfort i szansę oszczędzenia zbędnego czekania w kolejkach bardzo doceniają. Rejestracja online dla pacjentów to umożliwia.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest także lepszy PR placówki medycznej. Tak jak wyżej pisaliśmy, społeczeństwo bardzo docenia komfort. System do rezerwacji online to zapewnia, co przekłada się w końcowej fazie na zadowolenie pacjentów i ich powrót na kolejną wizytę.

Teraz jak już wiesz czym jest system rejestracji pacjentów online oraz jakie korzyści możesz osiągnąć wdrażając go do swojej placówki medycznej, koniecznie zaimplementuj go.