aplikacje dla lekarzy

Nieoczywiste aplikacje dla lekarzy

Aplikacje dla lekarzy to cyfrowe wsparcie, które można wykorzystać na swoim komputerze lub telefonie. W artykule prezentujemy najbardziej nieoczywiste przykłady aplikacji medycznych, które mogą wesprzeć proces leczenia lub obsługi pacjenta w gabinecie lekarskim.

Aplikacje dla lekarzy można podzielić na kilka grup. Pierwszą grupą są aplikacje do zarządzania pracą i czasem lekarza. Takich aplikacji na polskim rynku jest bardzo dużo, dzięki czemu odbiorcy mogą mieć pewność, że coś znajdą dla siebie. Drugą grupą aplikacji są tzw. aplikacje źródłowe, w których lekarze mogą uzyskać informacje na temat: leków i ich interakcji lub jednostek chorobowych. Aplikacje źródłowe pozwalają także na zasięgnięcie wiedzy o danym przypadku. Pozwalają one także na rozbudowę wiedzy na tematy medyczne, dzięki codziennej prasówce wypuszczanej przez producentów.

Trzecią grupą są aplikacje socialnetworkowe, które umożliwiają komunikację między pracownikami w placówce medycznej, a także pozwalają na nawiązywanie nowych znajomości.
Czwarta grupa aplikacji medycznych dla lekarzy to aplikacje doradcze, konsultingowe. Ten rodzaj służy do wymiany doświadczeń, konsultacji między lekarzami, które wiążą się z udzieleniem porady na temat konkretnego przypadku. Poniżej prezentujemy kilka przykładów aplikacji z każdej wymienionych grup.

Organizacja kalendarza i wizyty

Aplikacje medyczne organizujące pracę w placówce medycznej lub w gabinecie lekarskim pomagają utrzymać lekarzom porządek i kontrolę nad całym procesem obsługi klienta. Organizacja kalendarza i wizyty w programie medycznym daje wiele korzyści, o których pisaliśmy między innymi tutaj: oprogramowanie dla medycyny.

Aplikacja socialnetworkowa dla lekarzy

Aplikacja Doximity, która służy przede wszystkim do utrzymywania kontaktu między lekarzami, rezydentami i innymi pracownikami w placówce medycznej. Ta aplikacja daje także możliwość rozbudowania sieci kontaktów w dużej przychodni lub szpitalowi. Idealnie sprawdzi się jeśli prowadzisz lub pracujesz w jednostce, która składa się z wielu oddziałów. Dodatkowo można wysyłać i odbierać faxy w aplikacji mobilnej.

Aplikacja do dzielenia wiedzy

Jeśli masz przypadek, który jest trudny i wymagający, skonsultuj go z innymi lekarzami. Umożliwia to aplikacja Figure 1, w której możesz dodać zdjęcia medyczne i poradzić się z innymi osobami po fachu. Jeśli lubisz się rozwijać, sam możesz także brać udział w dyskusjach na temat różnych, trudnych i ciekawych przypadków. Dzięki temu rozwiniesz swoje kompetencje, pomożesz innym lekarzom i pacjentowi, który czeka na diagnozę swojego przypadku.

Rozwijaj swoją wiedzę

Lubisz nietypowe przypadki? Idealnie sprawdzi się tu aplikacja Case, w której możesz poczytać lub, obejrzeć medyczne materiały. Możesz także zrobić przegląd naukowych gazet i video. Aplikacja Case wspiera 81 medycznych specjalizacji.

Wesprzyj proces decyzyjny

Aplikacja MDCalc może pomóc w podjęciu decyzji odnośnie leczenia pacjenta. Opisuje ponad 150 jednostek chorobowych w 35 specjalizacjach lekarskich. Aplikacja jest darmowa i używana przez ponad milion użytkowników każdego miesiąca.

Aplikacji dla lekarzy jest wiele, dlatego każdy lekarz znalazłby coś, co pomogłoby mu usprawnić obsługę pacjenta i jego leczenie. Ważne jest, żeby wybrać aplikacje, które będą faktycznie pomagać, a nie przeszkadzać w codziennej pracy.

 

Zobacz też: Aplikacja medyczna wspierająca klinikę